Aktualności

Czy wiedziałeś... ?

22-06-2020

Achitex Minerva jest w stanie zaoferować pełną gamę produktów z certyfikatem GOTS dla przemysłu tekstylnego.

Do procesu klejenia, zalecane są następujące produkty, posiadające certyfikację GOTS:

  • ACHISIZE G 40 – produkt do klejenia przeznaczony do bawełny, wiskozy i przędz mieszanych.
  • CONALUBE ECO 020 – biodegradowalny olej przędzalniczy, ułatwiający poślizg podczas obróbek mechanicznych takich jak przewijanie, tkanie, dzianie. Nadaje się do  woskowania końcowego.
  • ACHITINA GO – anionowy środek zwilżający, antypienny.
  • ACHISTAT 073 F – środek antystatyczny zapobiegający elektryczności statycznej, gromadzeniu się na włóknie oraz odkładaniu się na cylindrach takich jak wełna, syntetyki, mieszanki.
  • ACHIWAX RF – środek poślizgowy i zmiękczający do klejenia i woskowania końcowego.

 Do procesów odklejania enzymatycznego rekomendujemy ECOLASE HN i ECOPON LO.

 

MINERPRINT® HYDRO BARRIER

08-06-2020

MINERPRINT® HYDRO BARRIER to idealny produkt do tworzenia wodoodpornych masek ochronnych po spersonalizowaniu ich nadrukiem!

Ta gotowa pasta, opracowana przez laboratoria Achitex Minerva, nałożona na wierzchnią warstwę po wydrukowaniu tkaniny, tworzy barierę hydrofobową bez zmniejszania oddychalności tkanin.

Stosowany zarówno w sitodruku, jak i druku ciągłym, charakteryzuje się dobrą odpornością na pranie domowe i może być barwiony według potrzeb za pomocą pigmentów Minerprint®.

Minerprint® FA

03-06-2020

Achitex Minerva to międzynarodowa grupa specjalizująca się w produkcji wodnych dyspersji pigmentów.

Z biegiem lat opracowała szereg produktów do masowego barwienia celulozy do produkcji gąbek, które mogą być również stosowane do barwienia włókien ściernych zwykle stosowanych w domowym i przemysłowym czyszczeniu.

Są to dyspersje organicznych pigmentów na bazie wody, drobno zdyspergowane i doskonale jednorodne.

Asortyment, zwany Minerprint® FA, obejmuje 11 odcieni, ale dzięki naszym laboratoriom badawczo-rozwojowym jesteśmy w stanie odtworzyć każdy wymagany odcień.

Achitex Minerva - ZDHC

26-05-2020

http://www.achitexminerva.com/data/userfiles/mondo2.png

 

Program ZDHC składa się z szeregu wymagań i standardów, które muszą być przestrzegane przez firmy w łańcuchu dostaw tekstyliów, aby zminimalizować wpływ na środowisko i ograniczyć wykorzystanie szkodliwych elementów w procesach produkcyjnych.

Dobrowolne certyfikaty, których Achitex Minerva przestrzegał przez lata, pozwoliły uzyskać dostęp do programu ZDHC.
Produkty już zatwierdzone przez GOTS, bluesign lub Inditex są oceniane na podstawie standardów akredytacyjnych ZDHC i zostaną podzielone na poziomy wskazujące ich stopień zgodności.

Za pośrednictwem platformy cyfrowej ZDHC Gateway można zapoznać się z listą zatwierdzonych produktów i ich zgodności, uzyskać informacje już zweryfikowane i gwarantowane przez ZDHC oraz działać w pełnym poszanowaniu środowiska.

Wejdź do ZDHC Gateway i wyszukaj nasze produkty!
Wspieraj środowisko z nami!