Achitex Group

Grupa Achitex Minerva
ponad 70 lat doświadczenia w obsłudze klientów.

Grupa Achitex Minerva to dynamiczna „firma międzynarodowa”, która z powodzeniem uczyniła z chemii tekstylnej swoją główną działalność.

Od ponad 70 lat zajmuje się produkcją i sprzedażą chemikaliów do wszystkich faz przetwórstwa tekstyliów, choć z biegiem czasu zróżnicowała swoją działalność, tworząc gamę produktów dla przemysłu papierniczego, włókien szklanych i budownictwa.
Dziś jest jednym z wiodących europejskich graczy w produkcji wodnych dyspersji pigmentów dla przemysłu tekstylnego, powłok, taśm klejących, włókien czyszczących i druku fleksograficznego.

Badania, rozwój, dbałość o klienta, jakość i świadomość ekologiczna są kluczowymi czynnikami konkurencyjności Grupy i branży, którą obsługuje, i sprawiają, że Achitex Minerva jest niezawodnym partnerem dla wiodących firm chemicznych w ponad 80 krajach na całym świecie.


Dowiedz się więcej

News

MICRONIL: STYL Z OSOBOWOŚCIĄ

Farby Micronil to wodne dyspersje pigmentów, drobno zdyspergowane i doskonale jednorodne, stosowane do produkcji farb wodnych. Ich główną cechą jest doskonała…

ACHIBUILD CREAM 80

W przeciwieństwie do kondensacji i infiltracji, które mogą wystąpić sporadycznie lub w wyniku epizodycznych zdarzeń, problemy spowodowane kapilarnym podciąganiem…

TEKSTYLIA

Sektor tekstylny Achitex Minerva obejmuje portfolio produktów chemicznych przeznaczonych do wszystkich etapów procesu wykańczania tekstyliów, od przędzenia do drukowania, zarówno w trybie ciągłym, jak i nieciągłym (sitograficznym i cyfrowym).

DRUK TEKSTYLNY

Grupa produkuje i sprzedaje wysokiej jakości, wydajne i przyjazne dla środowiska produkty do ciągłego i nieciągłego drukowania na tekstyliach. Szeroka gama pozwala na niestandardowe rozwiązania z doskonałymi wynikami jakości.

DYSPERSJE PIGMENTOWE

Achitex Minerva to europejski lider w formułowaniu wodnych dyspersji pigmentowych, które znajdują zastosowanie w tekstyliach oraz w takich sektorach jak przemysł papierniczy, taśmy klejące, włókna do szorowania, agrochemikalia...

PRODUKTY SPECJALNE

Grupa wyspecjalizowała się w niektórych obszarach nietekstylnych, takich jak klejenie do włókna szklanego, kleje do stożków papierowych oraz asortyment przeznaczony do ochrony i odnowy kilku materiałów budowlanych.

SETAŞ COLOR CENTER

Achitex Minerva Polska jest dystrybutorem Setaş Color Center dla barwników i środków pomocniczych dla polskiego przemysłu tekstylnego.