PASJA DO ŚRODOWISKA

Grupa Achitex Minerva jest przekonana, że wzrost gospodarczy jest kompatybilny z ochroną środowiska i darmowych dóbr dla przyszłych pokoleń, dlatego angażuje pracowników, dostawców i klientów w swoją politykę zrównoważonego rozwoju, czyniąc ich kluczowymi graczami we wspólnym dobrobycie.

Oznacza to nie tylko przestrzeganie międzynarodowych przepisów w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa, ale także zdobywanie dobrowolnych certyfikatów oraz promowanie i inwestowanie w innowacyjne produkty, procesy o właściwościach przyjaznych dla środowiska i toksykologicznych.

Certyfikacja środowiskowa UNI EN ISO 14001:2015 w połączeniu z Systemem Jakości UNI EN ISO 9001:2015 odzwierciedla stałe zaangażowanie Grupy w tych obszarach.


10.000 m2 zalesionego terenu posadzonego jako rekompensata za obiekt wybudowany w 2008 roku

Wewnętrzna oczyszczalnia ścieków przemysłowych typu Fenton

Oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz fabryki, w całości LED

Ciągłe zmienianie składu produktów w celu zmniejszenia wpływu na środowisko

Pozostała część zużytej energii pochodzi ze źródeł odnawialnych

Instalacja fotowoltaiczna 500 kW (29% energii własnej produkcji)

BADANIA I ROZWÓJ

Badania i rozwój, laboratoria kontroli jakości i obsługa klienta zapewniają znakomitą odpowiedź na wymagania rynku, drobiazgową kontrolę wszystkich wewnętrznych procesów produkcyjnych oraz niezawodne produkty przemysłowe o wysokich standardach jakości i odtwarzalności.

Achitex Minerva Group inwestuje w sukces swoich klientów, współpracując z nimi w celu opracowywania innowacyjnych rozwiązań i formulacji oraz osiągania najlepszych wyników w swoich preparatach i przemysłowych procesach produkcyjnych przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu do analizy i aplikacji.