Achitex Group
Celem Grupy Achitex Minerva jest bycie godnym zaufania partnerem dla swoich klientów, pracowników i współpracowników, aby na nowo wyznaczać granice coraz bardziej zrównoważonego, innowacyjnego i wysokiej jakości przemysłu tekstylnego.

Jakość produktów, bogate know-how techniczne i handlowe, ciągłe inwestycje w badania i rozwój oraz pasja wnoszona do zarządzania każdym projektem potwierdzają zaangażowanie w podążanie tą drogą.

Każdy krok wnosi wartość dodaną do Rzeczywistości: wyjątkową wartość, zbudowaną dzięki ciężkiej pracy każdego, kto pomógł uczynić Grupę tym, czym jest dzisiaj, zachowując jej oryginalną tożsamość.

Achitex Minerva Polska SP. Z O.O. (Polska)

Firma PTH MIKRONET S.A. powstała w 1988 roku w Bielsku-Białej, jako importer sprzętu komputerowego na rynek polski.

W 1990 roku, ze względu na silne polskie tradycje włókiennicze, firma poszerzyła działalność o sprzedaż produktów chemicznych dla przemysłu włókienniczego. W 1999 roku kupiła i odnowiła budynek w Łodzi, gdzie obecnie mieści się siedziba.

W lipcu 2017 roku stała się częścią Grupy Achitex Minerva i obecnie zajmuje się dystrybucją produktów chemicznych dla przemysłu tekstylnego.

W lipcu 2018 roku zmieniła nazwę na Achitex Minerva Polska SP. Z O.O.

ACHITEX MINERVA POLSKA SP. Z O.O.
93-134 Łódź
ul. Płocka 3/5
POLAND
+48 608 691 930

Achitex Minerva S.p.A. (Włochy) - Główna siedziba

Achitex Minerva S.p.A. została założona 1 stycznia 2010 r. w wyniku połączenia Achitex S.r.l., która od 1981 r. zajmowała się produkcją i marketingiem środków pomocniczych dla przemysłu tekstylnego, oraz Minerva S.p.A., działającej od 1948 r. w sektorze dyspersji pigmentowych oraz gotowych i pomocniczych past do druku.

W 2011 r. rozszerzyła swój własny know-how i umocniła swoją pozycję na rynkach międzynarodowych poprzez przejęcie oddziałów włókienniczych Lamberti S.p.A. na rynki EMEA.

Obecna gama produktów Achitex Minerva obejmuje ponad 1 200 produktów do różnych zastosowań tekstylnych, od przędzenia do wykańczania, druku rotacyjnego i płaskiego; w sektorach przemysłu nietekstylnego, takich jak sektor budowlany (ochrona i odnawianie materiałów budowalnych), kleje do papieru, włókno szklane, pigmenty do farb wodnych, taśmy samoprzylepne, fleksografia i wiele innych.

ACHITEX MINERVA S.P.A.
Via degli Artigiani, 6
26010 Vaiano Cremasco (CR)
ITALY
+39 0373 279711

Achitex Minerva France S.A.S.U. (Francja)

Sicolor powstał w 1951 roku, jako mała firma dystrybucyjna specjalizująca się w sprzedaży hurtowej chemikaliów i barwników dla przemysłu tekstylnego i papierniczego. Pod koniec lat sześćdziesiątych została dystrybutorem produktów firmy Minerva S.p.A.

W 2005 roku Sicolor został włączony do włoskiej Grupy Achitex Minerva, co pozwoliło jej na dywersyfikację w innych sektorach. Dziś firma zajmuje się branżą tekstylną, papierniczą i budowlaną, dążąc do umocnienia swojej obecności na rynkach i poszerzenia horyzontów w kierunku nowych sektorów.

W styczniu 2018 roku nazwa Sicolor została zmieniona na Achitex Minerva France S.A.S.U.

Siedziba znajduje się w Rixheim i skupia laboratoria (badania i rozwój, aplikacje) oraz usługi handlowe i administracyjne, zatrudniające 10 osób.

ACHITEX MINERVA FRANCE S.A.S.
6H rue Robert Schuman
68170 Rixheim
FRANCE
+33 389461062

Achitex Minerva Portugal, unipessoal, LDA
(Portugalia)

Achitex Minerva Portugal, unipessoal, LDA została utworzona w 1998 roku przez przejęcie firmy Rui Cardoso & C LDA przez Minerva S.p.A. pod nazwą Minercor LDA.

Firma była producentem barwników tekstylnych i oficjalnym przedstawicielem w Portugalii Minerva S.p.A. do 2006 roku, kiedy to stała się częścią grupy Achitex i rozszerzyła swoją działalność wkraczając na rynek sitodruku, obuwia i motoryzacji.

W styczniu 2014 roku zmieniła nazwę na Achitex Minerva Portugal, unipessoal, LDA

ACHITEX MINERVA PORTUGAL, UNIPESSOAL, LDA
R. Alexandre Magalhães 125
Z. Ind. Da Maia - Sector X
4475-251 Barca - Maia - PORTUGAL
+351 22 944 4400

Achitex Minerva S.L. (Hiszpania)

Achitex Minerva S.L. została założona w 1982 roku pod nazwą Minerva Color S.L. w celu produkcji, dystrybucji i marketingu produktów Minerva na rynkach Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej.

W 2006 roku stała się częścią Grupy Achitex Minerva i rozszerzyła swoją obecność na rynku o produkty do czyszczenia oraz farby emulsyjne.

W październiku 2013 roku zmieniono nazwę na Achitex Minerva S.L.

ACHITEX MINERVA S.L.
C/Jacinto Verdaguer 274
Apartado de corr.108
08620 Sant Vicenç Dels Horts
SPAIN
+34 936724927

Achitex Minerva Kimya LTD. STI.
(Turcja)

Achitex Minerva Kimya powstała 1 października 2011 r., w wyniku przejęcia przez Achitex Minerva S.p.A. oddziału tekstylnego Lamberti S.p.A. działającego w Turcji.

Przejęcie obejmowało produkcję i sprzedaż środków pomocniczych, past i pigmentów do druku, olejów do przędzenia pierwotnego i wtórnego, produktów chemicznych do klejenia, środków pomocniczych do barwienia, obróbki wstępnej i wykańczania tekstyliów.

Siedziba główna znajduje się w Stambule i łączy produkcję, laboratoria (badania i rozwój, zastosowania) oraz usługi handlowe i administracyjne, zatrudniając około 30 osób.

ACHITEX MINERVA KIMYA LTD. STI.
Osmangazi Mahallesi 3113 Sokak
No:4/1 Esenyurt
34522 Istanbul
TURKEY
+90 212 6894222

Achitex Minerva Colombia LTD (Kolumbia)

Firma Achitex Minerva Colombia LTD w Bogocie powstała 1 lipca 2019 r., w wyniku przejęcia aktywów korporacyjnych już istniejącej spółki Minerva Color Colombiana LTDA.

Dzięki temu przejęciu, które objęło również zakłady produkcyjne, firma odgrywa główną rolę na terytorium kraju, jako producent i dostawca produktów poligraficznych, pigmentów i materiałów pomocniczych dla tekstyliów, przeznaczonych na rynek lokalny i sąsiedni.

Achitex Minerva Colombia LTD to kolejny ważny krok, który pozwala Grupie skrócić czas dostaw i zapewnić szybkie reagowanie na potrzeby klientów.

ACHITEX MINERVA COLOMBIA SAS
Calle 23 No. 116-31 Bodega 35
Parque Industrial Puerto Central
Bogotá - COLOMBIA
+571 390 63 52

Achitex Minerva Chemical (PTY) LTD
(Afryka Południowa)

Firma Achitex Minerva Chemical powstała 1 października 2011 r., w wyniku przejęcia przez Achitex Minerva S.p.A. oddziału tekstylnego Lamberti S.p.A. działającego w Republice Południowej Afryki.

Przejęcie pozwoliło Grupie Achitex Minerva na dalsze doskonalenie usług oferowanych klientom oraz ich efektywności we wszystkich fazach handlowych i produkcyjnych.

ACHITEX MINERVA CHEMICAL (PTY) LTD
Admiralty Park, 95-97 Kyalami Drive
750 Killarney Gardens Western Cape
SOUTH AFRICA
+27 021 557 1210

Nasze wartości

Satysfakcja konsumenta

Na wysoce konkurencyjnym rynku klient staje się kluczowym partnerem rozwojowym, wskazując potrzeby rynku. Poziom jego zadowolenia jest codzienną zachętą do stawiania czoła nowym wyzwaniom.

Jakość

Podstawa dla Achitex Minerva, która potwierdza swoje znaczenie poprzez dbałość o szczegóły, rygorystyczną analizę całego procesu produkcyjnego i ciągłe badania w celu nieustannego doskonalenia.

Pasja i dociekliwość

To dzięki pasji rodzą się najbardziej innowacyjne pomysły, a dzięki ciekawości i elastyczności są one realizowane. Realizacja wyzwań i podejmowanie ich z entuzjazmem to podstawa rozwoju Grupy.

Zrównoważony rozwój

Świat jutra zbudowany jest z dzisiejszych działań. Zrównoważona polityka Grupy opiera się na ochronie środowiska i bezpłatnych dóbr dla przyszłych pokoleń: każdy może odegrać kluczową rolę we wspólnym dobrobycie.

HISTORIA
GRUPY ACHITEX MINERVA

Grupa powstała w wyniku połączenia w 2006 r. dwóch dużych, długoletnich firm tekstylnych, Minerva S.p.A. (1948) i Achitex S.r.l (1981), które połączyły swoje know-how w jedną organizację i uzupełniły ofertę produktową.

Coraz bardziej konkurencyjny rynek i potrzeba dostępu do rynków eksportowych skłoniły spółkę matkę do poszerzenia swoich granic.
Seria przejęć pozwoliła firmie rozwinąć się pośrednio i stać się dziś dobrze zorganizowaną, międzynarodową Grupą.

Grupa jest obecna z własnymi biurami w 8 krajach i na 4 kontynentach: we Włoszech, Francji, Polsce, Portugalii, Hiszpanii, Turcji, RPA i Kolumbii, a dzięki skonsolidowanej sieci dystrybutorów i współpracowników, Achitex Minerva jest w stanie dostarczać produkty i pomoc techniczną na całym świecie.

1948
POWSTANIE MINERVA S.P.A.
Powstaje Minerva S.p.A. w Mediolanie, zajmująca się produkcją i sprzedażą produktów chemicznych do druku pigmentowego na tekstyliach, w szczególności wodnych dyspersji pigmentów.
1981
POWSTANIE ACHITEX S.R.L.
Powstaje Achitex S.r.l. z siedzibą prawną i operacyjną w Pianengo, zajmująca się produkcją i sprzedażą chemicznych środków pomocniczych dla przemysłu tekstylnego, do włókna szklanego i do papieru.
1986
GŁÓWNA SIEDZIBA
Achitex S.r.l. buduje nową fabrykę i przenosi swoją siedzibę do obecnej siedziby znajdującej się w Vaiano Cremasco w prowincji Cremona, około 40 km od głównych miast północnych Włoch.
1987
EKSPANSJA
Cały budynek Achitex S.r.l. jest rozbudowywany i remontowany, aby pomieścić nowe zakłady produkcyjne, a wszystkie powierzchnie magazynowe, laboratoria i biura są powiększane.
2003
PRZEJĘCIE NOVACHEM S.P.A.
Achitex S.r.l. postanawia poszerzyć swoje know-how poprzez przejęcia innych firm. Finalizuje przejęcie oddziałów pomocniczych i chemicznych Novachem S.p.A.
2005
PRZEJĘCIE SICOLOR SARL
Achitex przejmuje francuską firmę Sicolor S.a.r.l. specjalizującą się w sprzedaży pomocniczych materiałów tekstylnych i pigmentów, a także barwników dla przemysłu papierniczego. Od 2018 roku zmienia nazwę na Achitex Minerva France S.A.S.U.
2006
NABYCIE I INTERNACJONALIZACJA MINERVA
Achitex S.r.l. przejmuje Minerva S.p.A. ze swoimi spółkami zależnymi w Hiszpanii (Minerva Color SL od 2013 Achitex Minerva S.L.), Portugalii (Minercor Corantes Texteis de Portugal Lda, od 2014 Achitex Minerva Portugal, unipessoal, Lda) i Ameryce Południowej (Kolumbia i Brazylia). Powstaje Grupa.
2006
PRZEJĘCIE ALPHA COLOR DUE S.R.L.
Nabycie Alpha Color Due S.r.l. lidera w dystrybucji wszelkiego rodzaju barwników, od bezpośrednich po reaktywne, po VAT, dla przemysłu tekstylnego i papierniczego.
2008
ROZWÓJ
Zakład jest dalej rozbudowywany do zadaszonej powierzchni ponad 20 000 mkw. Nowa konstrukcja obejmuje zakłady najnowszej generacji, magazyny, biura oraz powierzchnię 1200 mkw, przeznaczoną na badania i rozwój oraz laboratoria jakości.
2010
ACHITEX MINERVA S.P.A.
1 stycznia 2010 r. wraz z przeniesieniem oddziału operacyjnego Achitex do Minerva, nazwa firmy Minerva S.p.A. zmienia się na Achitex Minerva S.p.A. z siedzibą prawną i operacyjną w Vaiano Cremasco.
2011
PRZEJĘCIE ODDZIAŁU TEKSTYLNEGO LAMBERTI S.P.A.
Przejęcie działu tekstylnego firmy Lamberti na rynki EMEA. Umożliwiło to inkorporację Achitex Minerva Kimya Ltd Sti w Turcji i Achitex Minerva Chemical (Pty) Ltd w Republice Południowej Afryki.
2017
NABYCIE PTH MIKRONET S.A.
Grupa rozwija się dzięki przejęciu polskiej spółki PTH MIKRONET S.A. z siedzibą w Łodzi, która od 1990 roku zajmuje się sprzedażą produktów chemicznych dla przemysłu włókienniczego. Obecnie działa pod nazwą Achitex Minerva Polska Sp. z o.o.
2019
ACHITEX MINERVA COLOMBIA LTD
Achitex Minerva Colombia Ltd powstała 1 lipca 2019 r. w wyniku przejęcia aktywów korporacyjnych istniejącej spółki Minerva Color Colombiana LTDA. Spółka pełni główną rolę producenta i dostawcy produktów poligraficznych, pigmentów i pomocniczych materiałów tekstylnych, przeznaczonych na rynek lokalny i sąsiedni.
2021...
ZIELONA PRZYSZŁOŚĆ!
Grupa Achitex Minerva nadal inwestuje w zasoby i energię w celu rozwijania swojego know-how, międzynarodowej obecności i zakładów, z dalekowzrocznym duchem i coraz bardziej ekologicznym podejściem! Bądźcie czujni!