Achitex Group

Grupa Achitex Minerva

ponad 70 lat doświadczenia w obsłudze klientów.

Grupa Achitex Minerva to dynamiczna „firma międzynarodowa”, która z powodzeniem uczyniła z chemii tekstylnej swoją główną działalność.

Od ponad 70 lat zajmuje się produkcją i sprzedażą chemikaliów do wszystkich faz przetwórstwa tekstyliów, choć z biegiem czasu zróżnicowała swoją działalność, tworząc gamę produktów dla przemysłu papierniczego, włókien szklanych i budownictwa.
Dziś jest jednym z wiodących europejskich graczy w produkcji wodnych dyspersji pigmentów dla przemysłu tekstylnego, powłok, taśm klejących, włókien czyszczących i druku fleksograficznego.

Badania, rozwój, dbałość o klienta, jakość i świadomość ekologiczna są kluczowymi czynnikami konkurencyjności Grupy i branży, którą obsługuje, i sprawiają, że Achitex Minerva jest niezawodnym partnerem dla wiodących firm chemicznych w ponad 80 krajach na całym świecie.


Achitex Minerva Polska

Jesteśmy częścią renomowanej grupy ACHITEX MINERVA GROUP i pełnimy rolę dystrybutora cenionych producentów produktów chemicznych stosowanych w przemyśle, takich jak ACHITEX MINERVA S.p.A. (Włochy), EVERLIGHT CHEMICAL (Tajwan) oraz SETAŞ COLOR CENTER (Turcja).

Nasze strategiczne położenie w centralnej części Polski, w Łodzi, umożliwia nam szybką i sprawną realizację zamówień.

Oferujemy wsparcie techniczne i laboratoryjne przy opracowywaniu rozwiązań dla sektora włókienniczego z wykorzystaniem barwników, pigmentów i środków pomocniczych stosowanych na wielu etapach wytwarzania włókien, przędzy, dzianin oraz tkanin.

Kluczowym elementem naszej działalności jest ścisła współpraca i pomoc naszym klientom w opracowywaniu innowacyjnych oraz najlepszych rozwiązań w zakresie procesów przemysłowych. Nasza misja to dostarczanie produktów najwyższej jakości, które przyczyniają się do sukcesu naszych klientów w branży tekstylnej oraz budowlanej.


Dowiedz się więcej

News

NOWA BROSZURA MINERSKIN

Nowa seria Minerskin to dyspersje pigmentowe dla przemysłu garbarskiego. Mocnymi stronami są doskonała trwałość, wysokie krycie i jasne kolory zapewniające…

PLAST RICH GOLD

Nowy wygląd PLAST RICH GOLD to najnowsza innowacja w rozwiązaniach do sitodruku! Nowy poziom trwałości i krycia z PLAST RICH GOLD, teraz bardziej intensywnym…

TEKSTYLIA

Sektor tekstylny Achitex Minerva obejmuje portfolio produktów chemicznych przeznaczonych do wszystkich etapów procesu wykańczania tekstyliów, od przędzenia do drukowania, zarówno w trybie ciągłym, jak i nieciągłym (sitograficznym i cyfrowym).

DRUK TEKSTYLNY

Grupa produkuje i sprzedaje wysokiej jakości, wydajne i przyjazne dla środowiska produkty do ciągłego i nieciągłego drukowania na tekstyliach. Szeroka gama pozwala na niestandardowe rozwiązania z doskonałymi wynikami jakości.

DYSPERSJE PIGMENTOWE

Achitex Minerva to europejski lider w formułowaniu wodnych dyspersji pigmentowych, które znajdują zastosowanie w tekstyliach oraz w takich sektorach jak przemysł papierniczy, taśmy klejące, włókna do szorowania, agrochemikalia...

PRODUKTY SPECJALNE

Grupa wyspecjalizowała się w niektórych obszarach nietekstylnych, takich jak klejenie do włókna szklanego, kleje do stożków papierowych oraz asortyment przeznaczony do ochrony i odnowy kilku materiałów budowlanych.

SETAŞ COLOR CENTER

Achitex Minerva Polska pełni rolę dystrybutora barwników i środków pomocniczych firmy Setaş Color Center dla polskiego sektora włókienniczego.

EVERLIGHT CHEMICAL

Achitex Minerva Polska pełni rolę dystrybutora barwników i środków pomocniczych firmy EVERLIGHT CHEMICAL dla polskiego sektora włókienniczego.