Achitex Group

Grupa Achitex Minerva

ponad 70 lat doświadczenia w obsłudze klientów.

Grupa Achitex Minerva to dynamiczna „firma międzynarodowa”, która z powodzeniem uczyniła z chemii tekstylnej swoją główną działalność.

Od ponad 70 lat zajmuje się produkcją i sprzedażą chemikaliów do wszystkich faz przetwórstwa tekstyliów, choć z biegiem czasu zróżnicowała swoją działalność, tworząc gamę produktów dla przemysłu papierniczego, włókien szklanych i budownictwa.
Dziś jest jednym z wiodących europejskich graczy w produkcji wodnych dyspersji pigmentów dla przemysłu tekstylnego, powłok, taśm klejących, włókien czyszczących i druku fleksograficznego.

Badania, rozwój, dbałość o klienta, jakość i świadomość ekologiczna są kluczowymi czynnikami konkurencyjności Grupy i branży, którą obsługuje, i sprawiają, że Achitex Minerva jest niezawodnym partnerem dla wiodących firm chemicznych w ponad 80 krajach na całym świecie.


Achitex Minerva Polska

Jesteśmy częścią renomowanej grupy ACHITEX MINERVA GROUP i pełnimy rolę dystrybutora cenionych producentów produktów chemicznych stosowanych w przemyśle, takich jak ACHITEX MINERVA S.p.A. (Włochy), EVERLIGHT CHEMICAL (Tajwan) oraz SETAŞ COLOR CENTER (Turcja).

Nasze strategiczne położenie w centralnej części Polski, w Łodzi, umożliwia nam szybką i sprawną realizację zamówień.

Oferujemy wsparcie techniczne i laboratoryjne przy opracowywaniu rozwiązań dla sektora włókienniczego z wykorzystaniem barwników, pigmentów i środków pomocniczych stosowanych na wielu etapach wytwarzania włókien, przędzy, dzianin oraz tkanin.

Kluczowym elementem naszej działalności jest ścisła współpraca i pomoc naszym klientom w opracowywaniu innowacyjnych oraz najlepszych rozwiązań w zakresie procesów przemysłowych. Nasza misja to dostarczanie produktów najwyższej jakości, które przyczyniają się do sukcesu naszych klientów w branży tekstylnej oraz budowlanej.


Dowiedz się więcej

News

MINERMIX THE COLOR MATCHING SYSTEM

MinerMix to „System dopasowywania kolorów” opracowany przez firmę Achitex Minerva, idealne narzędzie do uzyskiwania określonych kolorów za pomocą własnych…

MINERPRINT RICH BRONZE PASTE WB

Firma Achitex Minerva opracowała i stworzyła pastę do sitodruku MINERPRINT RICH BRONZE PASTE WB. Nowa pasta zawierająca proszki metali służąca do uzyskania…

TEKSTYLIA

Sektor tekstylny Achitex Minerva obejmuje portfolio produktów chemicznych przeznaczonych do wszystkich etapów procesu wykańczania tekstyliów, od przędzenia do drukowania, zarówno w trybie ciągłym, jak i nieciągłym (sitograficznym i cyfrowym).

DRUK TEKSTYLNY

Grupa produkuje i sprzedaje wysokiej jakości, wydajne i przyjazne dla środowiska produkty do ciągłego i nieciągłego drukowania na tekstyliach. Szeroka gama pozwala na niestandardowe rozwiązania z doskonałymi wynikami jakości.

DYSPERSJE PIGMENTOWE

Achitex Minerva to europejski lider w formułowaniu wodnych dyspersji pigmentowych, które znajdują zastosowanie w tekstyliach oraz w takich sektorach jak przemysł papierniczy, taśmy klejące, włókna do szorowania, agrochemikalia...

PRODUKTY SPECJALNE

Grupa wyspecjalizowała się w niektórych obszarach nietekstylnych, takich jak klejenie do włókna szklanego, kleje do stożków papierowych oraz asortyment przeznaczony do ochrony i odnowy kilku materiałów budowlanych.

SETAŞ COLOR CENTER

Achitex Minerva Polska pełni rolę dystrybutora barwników i środków pomocniczych firmy Setaş Color Center dla polskiego sektora włókienniczego.

EVERLIGHT CHEMICAL

Achitex Minerva Polska pełni rolę dystrybutora barwników i środków pomocniczych firmy EVERLIGHT CHEMICAL dla polskiego sektora włókienniczego.