Historia

ACHITEX MINERVA

ACHITEX MINERVA

Achitex Minerva S.p.A. (Włochy) – Główna siedziba
Achitex Minerva S.p.A. została założona 1 stycznia 2010 roku w wyniku połączenia Achitex S.r.l., która od 1981 roku produkowała środki pomocnicze dla przemysłu włókienniczego, oraz Minerva S.p.A., która od 1948 roku specjalizowała się w produkcji pigmentów, gotowych past oraz środków do druku. 
W 2011 r. rozszerzyła swój własny know-how i umocniła swoją pozycję na rynkach międzynarodowych poprzez przejęcie oddziałów włókienniczych Lamberti S.p.A. na rynki EMEA.
Obecna gama produktów Achitex Minerva, składa się z ponad 1200 gotowych produktów do różnych zastosowań tekstylnych, od przędzenia do wykończenia, druku rotacyjnego i płaskiego; w sektorach przemysłu nietekstylnego (takich jak sektor budowlany), kleje do papieru, włókno szklane, pigmenty do farb wodnych, taśmy samoprzylepne i fleksografia.

 

Achitex Minerva S.L. (Hiszpania)
Achitex Minerva S.L. specjalizująca się w produkcji i dystrybucji produktów Minerva Spa w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej, została założona w 1982 roku, pod nazwą Minerva Color S.L. W 2006 roku stała się częścią grupy Achitex  i rozszerzyła swoją obecność na rynku o produkty do czyszczenia oraz farby emulsyjne. 
W październiku 2014 roku zmieniła nazwę na  Achitex Minerva S.L.

 

Achitex Minerva Portugal, unipessoal, LDA (Portugalia) 
Achitex Minerva Portugal została utworzona w 1998 roku przez przejęcie firmy Rui Cardoso & C LDA przez Minerva S.p.A. pod nazwą Minercor LDA. Firma była producentem barwników tekstylnych i oficjalnym przedstawicielem w Portugalii Minerva S.p.A. do 2006 roku, kiedy to stała się częścią grupy Achitex i  rozszerzyła swoją działalność wkraczając na rynek sitodruku, obuwia i motoryzacji.
W styczniu 2014 roku zmieniła nazwę na  Achitex Minerva Portugal, unipessoal, LDA.

 

Achitex Minerva Kimya LTD. STI. (Turcja)
Achitex Minerva Kimya powstała  1 października 2011 roku, w wyniku przejęcia przez Achitex Minerva S.p.A. oddziału tekstylnego firmy Lamberti S.p.A. 
Przejęcie obejmowało produkcję i sprzedaż środków pomocniczych, past i pigmentów do drukowania, pierwotnych i wtórnych olejów przędzalniczych, produktów chemicznych do klejenia, środków pomocniczych do barwienia, obróbki wstępnej i wykańczania tkanin.

 

Achitex Minerva Chemical (PTY) LTD (Afryka Południowa)
Achitex Minerva Chemical powstała 1 października 2011 roku, w wyniku przejęcia przez Achitex Minerva S.p.A. oddziału tekstylnego firmy Lamberti S.p.A.
Firma posiada własną produkcję. Przejęcie Achitex Minerva Chemical pozwoliło na dalsze ulepszanie usług oferowanych klientom jak i na wydajność produkcji oraz dostaw na różnych obszarach geograficznych.

 

Achitex Minerva France S.A.S.
Sicolor S.A.R.L. została  założona w 1951 roku jako dystrybutor barwników oraz chemikaliów tekstylnych na rynek francuski.
Pod koniec lat sześćdziesiątych rozpoczęła współpracę z Minerva S.p.A. w zakresie dystrybucji pigmentów oraz produktów poligraficznych. W 2005 roku została członkiem grupy Achitex. 
Obecnie Sicolor zajmuje się dystrybucją barwników i środków pomocniczych dla przemysłu tekstylnego i  papierniczego oraz pigmentów do tworzyw sztucznych. 
W styczniu 2018 roku zmieniła nazwę na Achitex Minerva France S.A.S.

 

Achitex Minerva Polska Sp. z o.o.
Firma PTH MIKRONET S.A. powstała w 1988 roku w Bielsku-Białej, jako importer sprzętu komputerowego na polski rynek.  
W 1990 roku ze względu na silne włókiennicze tradycje w Polsce, firma  poszerzyła działalność o sprzedaż produktów chemicznych dla przemysłu włókienniczego. W 1999 roku kupiła i odnowiła budynek w Łodzi, gdzie obecnie mieści się siedziba. 
W lipcu 2017 roku stała się częścią Achitex Minerva Group i obecnie dystrybuuje produkty chemiczne dla przemysłu włókienniczego. W lipcu 2018 roku zmieniła nazwę na Achitex Minerva Polska.

 

Minerva Color Colombiana LTDA (Kolumbia)
Minerva Color Colombiana została założona w 2001 roku w celu umocnienia obecności produktów Minerva S.p.A. w Ameryce Południowej.
W 2006 roku stała się częścią grupy Achitex. 
Firma z siedzibą w Bogocie odgrywa główną rolę na tym terytorium jako dostawca produktów do druku, pigmentów i  środków pomocniczych do tekstyliów.